Black Adder, The 4. série

03.11.1989

Nová S04E06 Goodbyeee

Black Adder, The

Závěrečný díl se odehrává v noci před útokem. Edmund se pokouší vyvlíknout předstíráním šílenství i pomocí známosti u polního maršála ale neúspěšně a tak za rozbřesku všichni vyráží na steč aby si odpoledne mohli dát kávu v Berlíně.

27.10.1989

Nová S04E05 General Hospital

Black Adder, The

Poručík Geroge je při výbuchu bomby zraněn a léčí se v lazaretu. Tam je poté poslát i Edmund, aby odhalil tam působícího špióna. Edmund shromáždí důkazy a ukáže na zdravotní sestru a když jeposlána před popravčí četu, George se přizná že píše dopisy zvídavému strýčkovi Hermanovi do Německa, který rád ví co se děje.

20.10.1989

Nová S04E04 Private Plane

Black Adder, The

Poblíž zákopů přistané anglické letecké eso, které přivede Edmunda k nápadu dát se k letectvu. Bohužel místo očekávaného pětiměsíčního výcviku jde s Boldrikem hned do akce a po nouzovém přistání jsou zajati Němci. Ti jim přichystají hrozný osud v podobě přesunu do Německa, kde mají do konce války učit jeptišky domácím pracem.

13.10.1989

Nová S04E03 Major Star

Black Adder, The

V Rusku vypukne revoluce, Rusko uzavře s Německem dohodu o neútočení a generál Melchett se rozhodne zvednout morálku uspořádáním představení pro vojsko. Edmund s vidinou úniku z fronty se ujme organizace. Představení má u generála úspěch, ale jenom proto že se zamiluje do poručíka Geroge vystupujícího jako zpěvačka, pozve ji na večeři a požádá o ruku.

06.10.1989

Nová S04E02 Corporal Punishment

Black Adder, The

Edmund se vyhýbá rozkazům k útoku předstírámním poruch na telefoním vedení, ignorací telegramů ze štábu i zestřelením poštovního holuba. Ten je však mazlíčkem generála Melchetta a když se to dozví postaví Černou zmiji před polní soud a odsoudí ho ke smrti zastřelením. Jediná šance je strýček poručíka George, který byl právě jmenován ministrem války a mohl by rozsudek zrušit.

29.09.1989

Nová S04E01 Captain Cook

Black Adder, The

Edmund Černá zmije v hodnosti kapitána se snaží vyhnout sebevražednému útoku na pozice protivníka. Ve štábu hledají malíře, tak Edmund v domění že vybraný kus bude poslán do bezpečí vydává dílo poručíka Geroge za své, na štábu mají ale lepší nápad, vyslat umělce do zákopů, aby nakreslil rozmístění nepřátelských sil.